top of page

STYLE

Jeśli nie wiesz na jakie zajęcia się zdecydować poniżej znajdziesz kilka informacji na temat poszczególnych z nich. Pamiętaj jednak, że w Jeździe wszyscy instruktorzy tworzą swoje autorskie zajęcia. Wybieraj zajęcia w oparciu o konkretnego instruktora i jego twórczość.

HEELS

Komercyjny styl tańca, którego technika czerpie z klasyki. Duży nacisk na linie i płynność ruchu. Elementy wielu innych styli powodują, że klimat choreografii różni się w zależności od instruktora i konkretnego utworu. Tańczyć możesz w szpilkach lub płaskim obuwiu. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze butów kliknij TUTAJ.

CHOREO

Zajęcia bez szpilek oparte na nauce kroków i choreografii z ich wykorzystaniem. Style taneczne wykorzystywane w układach są zależne od instruktora, a klimat choreografii od konkretnego utworu. Możesz spodziewać się różnorodności oraz zetknięcia z wieloma technikami. Zajęcia dla osób otwartych, chcących skupiać się na muzykalności i ogólnym rozwoju.

JAZZ FUNK / POSE

Choreografie i sekwencje bazujące na liniach, izolacjach i zmianach dynamiki. Praca nad ekspresją, performance'm i wychodzeniem ze strefy komfortu w otwartej, integrującej się grupie. Ćwiczenia obejmują także taniec z odegraniem roli, improwizację, pracę ze światłem, kontakt wzrokowy, mimikę i autoprezentację.

DANCEHALL

Taniec, który pochodzi z Jamajki i ogromnie czerpie z jej historii. Dancehall wykreował się w latach 70’ z prostych społecznych tańców i od tego czasu stale ewoluuje. Tańczą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednak styl kobiecy znacznie różni się od męskiego. Na zajęciach w Jeździe zatańczysz oba style niezależnie od płci.

JAZZ

Styl łączący balet, modern i akrobatykę. Taniec jazzowy jest oparty na policentryzmie i izolacjach, a charakterystyczna lekkość w jego wykonaniu wymaga techniki, rozciągnięcia i siły. Zajęcia uzupełnione są o wzmacnianie i zwiększanie zakresów. Lekkie choreografie w jazz funkowym klimacie to charakterystyczny element zajęć w Jeździe.

bottom of page